1940-talet

6 dagar 14 tim
200 kr

Avstämplat "KUMLA 25.5.1948" 2x 20 kr Svanar (F.337C) 2x 5 kr Slottet II (F.332C) samt 4x 1 kr Svenskar i USA (F.381). Separat betalning för paket ? Samlingslösen ?.

6 dagar 14 tim
1 000 kr

17.6.44" till England 1944. Mycket ovanligt.