Germany mixed

6 dagar 18 tim
2 700 kr

6 dagar 18 tim
1 300 kr

många olika områden representerade - BRD, Berlin, Bayern, Riket, Generalgovernementet, Danzig, tysk ockupation, Saar m.m. I lådan finns också ett visiralbum Storbritannien stämplat.

6 dagar 18 tim
2 500 kr

6 dagar 18 tim
1 100 kr

Omfattande lager i 13 insticksalbum från mitten 1800-talet till mitten 1900-talet. Omfattar gamla tyska stater, Riket, diverse områden och kolonier och zoner från de vinnande länderna e[..]

6 dagar 18 tim
1 000 kr

samling stämplad DDR på specialgjorda blad från början till slutet, mycket välbesatt. Vidare 2 samlingar på samma typ av blad Böhmen und Mähren och Generalguvernement, flera luckor men [..]

6 dagar 18 tim
1 500 kr

6 dagar 18 tim
800 kr

i 4 pärmar och 2 insticksböcker med dubbletter. Berlin 1948-1990 stämplat/ostämplat i början sedan övergår det till postfriskt. I huvudnummer komplett förutom Svartövertrycken 1948 och [..]

6 dagar 18 tim
2 000 kr

6 dagar 18 tim
2 500 kr

6 dagar 18 tim
650 kr