Skilling Banco

6 dagar 9 tim
800 kr

6 dagar 9 tim
1 000 kr

6 dagar 9 tim
1 500 kr

6 dagar 9 tim
2 500 kr

6 dagar 9 tim
1 200 kr

"STOCKHOLM 7.7.1857".

6 dagar 9 tim
300 kr

daterad Stockholm 20 september 1856 och adresserad till Haparanda.

6 dagar 9 tim
2 500 kr

6 dagar 9 tim
10 000 kr

6 dagar 9 tim
4 000 kr

stämplade "STOCKHOLM 13.12.1857" samt liten del av röd stämpel. Intyg HOW (2008) Äkta sammanhängande par. Fräscht och ovanligt. Facit 36.000 kr.

6 dagar 9 tim
15 000 kr

ursprungligt porto av 4x 3 Sk = 12 Skilling Banco till Danmark. Ett märke bortklippt med pappersförlust, det andra plundrat. Avstämplat med fyrkantsstämpel "HALMSTAD 6.4.1857". Transit [..]