Blandade Samlingar

5 dagar 17 tim
1 800 kr

visiralbum, där det ena albumet innehåller stämplade märken och det andra ostämplade. Albumet med stämplade märken är lite rörigt monterat, där enklare material blandas med bättre utan [..]

5 dagar 17 tim
1 100 kr

i 7 pärmar och 8 insticksalbum. Ett Schaubek med samling 1861-1986 O/* (mest stämplat), välbesatt från 1945 förutom 19 märken komplett enligt förtryck. Album Lindner Falzlos med ** på f[..]

5 dagar 17 tim
1 300 kr

5 dagar 17 tim
5 000 kr

Mest stämplat fram till 1924, bla svart och brun Lokal, Vapenserien (9 öre med intyg), Liggande Lejon, Ringtyp, Stora Tjänste, Lösen t.14, Kongressen komplett */O, Föreningen komplett s[..]

5 dagar 17 tim
1 500 kr

Från 3 st vackert stämplade 4 Skillingar, Många Vapentyp med dubbletter 5 öre (*) med intyg, Ringtyp, Bandmärken med Landstormen 5 kr, Kongr/För till 80 öre, enstaka BC/CB

5 dagar 17 tim
700 kr

Välordnat efter facitnummer, finns en del vackra stämplar inemellan. Även parkombinationer. Vidare stämplad samling 1948-73 på Vinjettblad i klämalbum. Bok Sveriges frankotecken 1963 me[..]

5 dagar 17 tim
2 000 kr

5 dagar 17 tim
1 500 kr

5 dagar 17 tim
1 200 kr

5 dagar 17 tim
700 kr

5 insticksalbum med Sverige klassiskt till 1980-talet. Även lösa blad och visirblad med märken. Det mesta är delsamlingar, restsamlingar och blad med märken. Läsbara stämplar till prakt[..]

5 dagar 17 tim
800 kr

blandat löst med flera häften i botten av lådan. Vackra stämplar, varianter, bättre märken etc.

5 dagar 17 tim
500 kr

1936-1963 + 1988-2014 i 6 album + Maximikort nr 1-152 på lösa visirblad. Även 1 album stämplade block och parkombinationer samt 2 album **/*/(*) med häften 1940-1970 talet och lösa märk[..]