Göta extraauktion, alla utrop 100 kr 17 mars 2024

475 kr

100 kr

1943 från Pretoria med "Consular mail" till svenska konsuln i Kapstaden, därifrån återanvänt med ny frankering till Three Anchors Bay (uppskuret på sidorna för utställningsmontering). 1[..]

100 kr

utställningen 5. Nord Phil. Blått tryck på kartong med påklistrad frimärksbild.

150 kr

För 5 pf-valören ingår ett extra ex med avart (skadat T, ostämplat märke utan gummering). 12 pf-valören är signerad på baksidan. (A)

100 kr

tillhörande kvittensavi för utlämning. Mycket svårt att hitta dessa tillsammans.

700 kr

4 vackra brev stämplade 12-13/2 1990 i Eksjö. Facit 3.000 kr.

150 kr

LYX stämplad "STRENGNÄS 17.3.1875" med minimal del av andrastämpel. Nyansintyg HOW (2008). (A)

125 kr

vykort Styrsö, Kallbadhuset.

100 kr

Med bla: Sundstrand autograf i original på baksidan