Brevposter Sverige

300 kr

och 5 album med bla: autograf av Stefan Hägg som tecknat 1972-års Lucia frimärke (medföljande tidningsartikel) samt liten samling med 41 st inträdesbiljetter från Cirkus, Zoo, Sport[..]

300 kr

äldre-modernt. Bla buntar med 100-tals postanvisningar Ringtyp/Oscar II och visirkort och enstaka urvalshäften med frimärken.

1 200 kr

individuella plastfickor i 6 pärmar. 1 pärm frankerade med Ringstyp 1888 resten Oscarsfrankering 1904.

1 200 kr

2 lådor samt en bunt vykort. Trevliga tilläggstjänster, till utlandet, 1 album med 67 st försändelser med Lösen även något utlandet.

500 kr

Medaljong till modernt i 3 album. Försändelser till och från Sverige.

400 kr

frimärken uppsatta på 9 visirkort etc. Alla försändelser Sverige från förfilateli-1930 talet, frimärken hela världen med något Sverige bla 4 Skillingar mest till 1940-talet. Genuin lot [..]

800 kr

300 st mest svenska vykort av äldre format, varav 66 st Karlskrona. Korrespondens med stämplar, 12 st "Fylgia Örlögspost" 1930/31, 14 st "Malmö Örlögspost" 1927-29, 2 st Af Chapman Örlö[..]

500 kr

monterat i 6 st välfyllda kontorspärmar.

400 kr

och Sverige med bl a samling Stora Tjänste delvis monterad på lösa A4-blad, Tyskland från klassiskt till 1950-talet.

300 kr

Det första albumet enbart förfilateli med drygt 40 försändelser, N10, Fyrkantsstämplar samt Rakstämplar etc.