Germany mixed

300 kr

några andra länder. Med lite bättre material från DDR. Låda med instickskort mest äldre Tyskland. Safe Dual album Bundes 1991-95 med ** märken. 5 Leuchtturm Vario album med DDR märken[..]

800 kr

Med samlingar Riket, Bundes, Berlin och Zoner mm. Bättre serier och märken har setts. Trevlig post

500 kr

Delsamlingar och restsamlingar från Riket, zoner, Bundes, Berlin och DDR i 7 album, ett insticksalbum/kort och i kuvert.

300 kr

och 3 insticksalbum. Mest BRD, med förtrycksalbum av olika typ som ofta överlappar varandra kronologiskt. Även lite DDR, Riket, Berlin och ockupationsmärken från tiden efter andra värl[..]

400 kr

i 4 album + 2 album Tyskland blandat samt 3 mindre album diverse Hela världen.

800 kr

de olika ockupationszonerna efter krigsslutet men även t.ex. lokala utgåvor, Riket, kolonier, tysk ockupation, bältespännariana samt samling Berlin (mest **/*) som även innehåller lite [..]

900 kr

album och på lösblad. Riket, BRD, Berlin, DDR, kolonier (rätt mycket), tyska postkontor utomlands (t.ex. Kina), Danzig, Saar, ockupationszoner etc. Vad gäller BRD, Berlin och DDR är det[..]

500 kr

Bl a ingår mycket Saar (båda perioderna) och även t.ex. Riket (inkl. några blad med avarter, tydligt illustrerade), Danzig, lite stater (mest Bayern), kolonier, tysk ockupation, Berlin [..]

500 kr

diverse album och på lösa visirblad. Bl a ingår ett välfyllt album Saargebiet/Saarland. I övrigt ingår Riket, Berlin, Bayern, BRD, DDR och lite annat. Även mapp med ett stort antal hela[..]

4 500 kr

flera av de bättre tidigare utgåvorna från Västtyskland, Berlin och DDR. Bl.a posthornserien och Berlin block 1. Samlingen i stort mest stämplat på det äldre fram till 1920-talet däref[..]

800 kr

områden, mest riket men även Saar, besittningar 1Vk, Bundes och Berlin mm.

800 kr

även lagerbok med Bundes och försändelser 1800-talet. Massor av DDR, samlingar i album, lösa blad och visirblad. Mycket att gå igenom, bättre märken har setts inemellan.

2 000 kr

Bundespost etc i totalt 9 album varav 5 Safe Dual album. delvist glest besatta album med flera bättre märken.

800 kr

+ mängder av lösa albumblad, även bättre märken och serier på lösa instickskort etc i A4-arkivlåda.