Ringtyp tandning 14

800 kr

F.18, 20, 23 v3, 2x 24, 26 v3, 2x 27.

6 000 kr

Orangeröd på blekorange. Intyg Sjöman (1970), Intyg HOW (1988) Mycket gott exemplar. Ett mycket vackert och färgfriskt exemplar, sällsynt i ostämplat skick. Facit 35.000 kr.

600 kr

Intyg HOW (1989) Ett mycket vackert och färgfriskt exemplar. Facit 3.200 kr.

3 000 kr

Ringtyp t.14: 3 öre **, 4 öre *, 20 öre * kt, 30 öre signerad Sjöman (*), 50 öre och 1 Riksdaler *. Facit tillsammans 45.600 kr.