Danmark Samlingar & Poster

500 kr

1962-2009 i 8 st exklusiva Leuchtturm-album med kassetter i nyskick. Mycket högt anskaffningsvärde.

200 kr

typer av album och löst. Enorm mängd. Lådan väger drygt 26 kg.

200 kr

i olika typer av album och löst. Drygt hälften Färöarna, där det i vissa av albumen även finns med ** frimärken, inte sällan i större enheter. De danska FDC:na är från 1941-1995 medan F[..]

200 kr

specialalbum med kassetter. De tre albumen har var sitt tema: Drottning Margrethe, Frederik och Mary samt Joachim och Marie. Högt anskaffningsvärde.

300 kr

(ibland flera ex av samma årgång), 3 st album FDC Danmark och Färöarna, tjock bunt förstadagsstämplade danska märken på informationsblad med uppgift om gravör och tryckmetod etc, 2 albu[..]

800 kr

på olika typer av förtrycksblad. Inledningsvis relativt glest besatt men från 1950-talet och framåt välbesatt med stor andel **/*. 1963-2013 i stort sett komplett **. Även t.ex. många *[..]