Great Britain

600 kr

1:a klass märken i 3 album.

2 000 kr

1840 till 1940-talet i 6 tjocka och välfyllda visiralbum. Mängder med Victoria-märken monterade efter plåtnummer, flera album Edward VII monterade efter vm, stämpeltyp etc. Totalt sett [..]

500 kr

mer välfyllt 1965-1994, 2 album med ** Presentation Packs 1980-1994, 12 st årsböcker 1984-1995 samt 1 album Kanalöarna och lösa blad stämplade samväldet.

850 kr

med 3 goda marginaler och minimalt riss (Hörnbokstäver JC). Även löst märke med fyra bra marginaler (Hörnbokstäver BF) med intyg Lamonby & Allen Plate 2. Bägge stämplade med orange Malt[..]

500 kr

daterat Liverpool 11 Augusti 1840 (transit på baksidan) till Derby med ankomststämpel på framsidan 12 Augusti. Märket med 3 goda marginaler och kontrollbokstäver OC.

2 000 kr

med många intressanta stämplar inklusive Bishop stämplar, 2d-post, rakstämplar, Receiving House marks for unpaid letters, French entry marks, Scottish marks, Mileage marks etc. Mest inr[..]

800 kr

andra europeiska länder. Många med intressanta stämplar.