Mest 1980- och 1990-talet. Nominal drygt 10300 kr.
Bl a ingår en komplett 5-stripserie Tre kronor. Total nominal drygt 3000 kr.
och Tyskland. Några lite bättre märken och en del ortstämplar har setts.
dubbletter i pergamynkuvert. Massor att gå igenom.
dessutom ett extra ex av 2003 års bok. Nominal drygt 22.300 kr med mycket stor andel Sverige Brev. På ett par enstaka ställen sitter stämplade märken i stället för ostämplade. För dessa[..]
koppartryck (kt).
topografi. Ca en tredjedel är av gamla formatet.
alla avstämplade med många dubbletter.
för Sverige 1951-1989 i två pärmar.
Komplett serie postfrisk **. Michel: Dänische Legion I,II,III €1.200
välfylld flyttlåda. Mest 1970-1990 talet med enstaka modernare. Ingenting från Sverige.
Tagna ifrån häften.
ostämplade på klipp. Även några klipp med ostämplade högvalörer, Företagspost och julpostmärken.
3 häften för inrikes porto, resten för Nordiskt porto.
Övervägande postfriskt, bra urval bandmärken, ex. F. 171** med god centrering, F. 233b (antydan till veck) och F. 320CB x3 från häfte o.s.v. Postverket 300år är **/*. Även häften mest 1[..]