1 300 kr

300 kr

"Sandviken 16.x.1872". Några separerade tänder samt ktt.

14 000 kr

frimärken och häften. Oräknat mervärde för 17 rabatthäften etc. Nominal drygt 48.500 kr

650 kr

85 kr

skolan hörnet Engelbrekts- och Viktoriagatan, ofr

2 400 kr

i 10 album + lösa blad. Mest **/* tom 1980-talet. Oräknad nominal. Massor att gå igenom.

1 300 kr

2 200 kr

Nominal 4980 kr med nuvarande portosats.

1 500 kr

varav 5 visir. Märken från främst Spanien (mest kolonier), Frankrike (riktigt moderna stämplade märken), Nordkorea, Vietnam (mycket), klassiskt Turkiet samt två motivsamlingar (båtar oc[..]

4 500 kr

löst i låda. Nominal drygt 18.000 kr med det äldsta helt oräknat.

1 400 kr

vackra och några lite svårare.

1 000 kr

(F.34i) Citrongul. Facit 5.000 kr.

425 kr

Uppskattad nominal någon tusenlapp.

2 000 kr

Facit normalexemplar 13.000 kr.

5 600 kr

ett fåtal häften även från 1960-70 talet. Inemellan enstaka stämplade häften som ej räknats. Nominal drygt 24.000 kr enligt inlämnaren. Lågt utrop.

900 kr

i 25 mindre insticksalbum. En hel del vackra stämplar och även många märken med nummer på baksidan. Även ett visiralbum med ca 500 rek- och ass-etiketter. Trevlig låda som kan vara värd[..]

700 kr

gamla Koncerthuset som brann ner 1928 i fonden, ofr

2 500 kr

Vackra stämplar inemellan och en hel del märken med nummer på baksidan.