Kan delas till 4 fyrblock av varje valör.
både oanvända och använda. Stor variation med flera bättre inemellan.
löst i lådan. Massor att gå igenom, äldre-modernt och mest från Sverige.
och **/* i kuvert. 7 album mest stämplat, äldre-modernt, 1 album ** mest 1980-1990 talet samt 3 album med (*) utan gummering med speciellt många julmärken. Vissa album välfyllda, andra [..]
1. 2 insticksalbum med närmare 2000 ortstämplar äldre till modernt. En hel del vackra stämplar. Många småorter ingår, t.ex. Hjertum (P), Slussfors (AC), Svannavattnet (AC). 2. Två mindr[..]
t.13 (Tj.17) avstämplat "WADSTENA 1.9.1888". Blankett 38 med veck och småskador.
2 albumsidor. Övertryck på Tjeckoslovakiska frimärken.
två visiralbum. Några lite bättre märken och en del vackra stämplar ingår.
Nordtyskland, avstämplat "NORRKÖPING 16.12.1870" med stämpel "NON RECLAMEE".
Kanalfartygen, plundrat, lätt missfärgad vysida.
egengjorda sidor. Lettland, Litauen, Estland, Kotor, Jersey, Lothringen and Luxembourg.
Topografi och gratulationskort blandat.
brutet hörn och skadat frimärke.
till "ARVIDSJAUR 1.4.1889" med 25 st 6 öre Lösen t.13 (1 kr 50 öre) trevligt frankerad i en ram runt hela blanketten med 1 märke innanför ramen som blivit ostämplat. Två märken nedtill [..]