gravyrer av Slania, Hipschen, Morken, Jakus, Mörck och Sjöblom. Numrerad 296/350. Högt nypris. Eftertraktad.
från bandmärken till 1971, totalt drygt 480 st. Mängder med bättre bandmärken ingår och även många bättre valörer från 1930- och 1940-talet. Många av 5-stripen är helt **, medan andra h[..]
Medaljong helsak sänt till Lübeck,Tyskland avstämplat "STOCKHOLM 14, 16.6.1918".
3-skilling, 4 x 4-skilling, 6-skilling (en mycket kort tand), 8-skilling, båda lokalmärkena, Vapen, Liggande lejon och Ringtyp överkompletta med flera vackra stämplar, Stora och små tjä[..]
t.14, 13. Snyggt uppsatt i 2 visiralbum.
i 2 insticksalbum. Läsbart-uppstämplad LYX.
Frimärken och häften löst i låda. Nominal drygt 9.000 kr.
ofta lite glest besatta. De lite bättre ostämplade märkena ofta *. Bland de stämplade finns stor mängd Oscar av olika valörer, bl a mer än 200 st 1 kr. Även litet album försändelser, va[..]