av Dimitri P. Zaphiriou. Inbunden i stort format med skyddsomslag, 1987, 560 sidor. Fräscht begagnat exemplar. (2,9 kg)
påse med pergamynkuvert. Mest enklare märken men även nyare Sverige ** 2002-2012 med nominal drygt 9.000 kr (då vi räknat 15 kr för Sverige Brev, numera är ju dessa värda 18 kr/st)
modernt i 19 insticksalbum + lösa blad. Samlat utan någon större organisation, riktigt bra märken bredvid enklare märken. Svenska Ortsstämplar. Fyndchanser.
Klassiskt-modernt i 12 album + bunt urvalshäften och frimärken etc löst i 4 askar. Oorganiserat med massor att gå igenom, bättre märken, svenska ortsstämplar etc. Fyndchanser.
av Jean J. Winkler. Inbunden, 1968, 554 sidor. Lätt kantstött omslag, Fräscht exemplar.
talet med flera kända filmer och kultklassiker.
av Walter Kruschel. Inbunden med skyddsomslag, 1987, 377 sidor + karta i ficka på slutet. Fräscht exemplar. (1,9 kg)
Fräscht exemplar med lätt rullad rygg och stukat övre vänstra hörn.
Det Danska Postväsendets 300-års jubileum utgiven av Kjobenhavns Philatelistklub, Privat halvfransk inbindning, 1925, 151 sidor. Handbok och specialkatalog över Danska frimärken under d[..]
fräscht exemplar med mycket lätt rullad rygg samt små ryggveck.
av Jensen, Kaaber & Jessen. Inbunden med skyddsomslag, 1990, ca 300 sidor. Handbok med information om alla Danska postorter. fräscht exemplar med liten reva i skyddsomslaget.
av Åke Rietz. Limmad rygg, 2014, 155 sidor. Fräscht exemplar.
5 st inbundna volymer 1780-84 + 1807-27 samt bunt med drygt 100 st inplastade och prismärkta kungörelser mest från 1700-talet. Många olika ämnen, sjöfart, skatter, Sverige i relation ti[..]