950 kr

med massor av dubbletter och en del vackra stämplar inemellan.

4 800 kr

Safe Dual-album. Nominal drygt 18.800 kr med mycket stor andel Sverige Brev. Även mervärde för 70 st rabattfrimärken/Företagspost.

6 200 kr

i 44 st album samt drygt 100 lösa blad. Prydligt monterad samling oftast med beskrivande text och notering om vad varje objekt kostat. Allt från ** märken, feltryck, varianter, öv[..]

1 000 kr

i mängder av album, på lösa visirblad och i 3 askar med pergamynkuvert. Huvuddelen stämplat med bl a mycket bandmärken, t.ex. tusentals 30 öre brun Stående lejon. Bland det ostämplade k[..]

3 100 kr

650 kr

i 1 album, Dag Hammarskjöld i 2 specialalbum, 2 album kända personer **, Låda med ca 250 st engelska vykort av äldre format samt myntalbum med mest svenska mynt med lite silver från 10 [..]

200 kr

på ca 34 vykort av äldre format. Medföljer och en stor karta i styv papp (1910) i nytryck (ca 60x90 cm) över Manhattan och dess broar etc. (Bör hämtas, pga kartans storlek).

650 kr

form av årssatser, presentsatser och löst i album. Nominal drygt 2700 kr med mervärde för lite rabattfrimärken.

900 kr

2 900 kr

stämplade de första åren, i klämfix på egenmonterade rutblad i 5 album. Även Postens årssats 2010. Total nominal drygt 11.700 kr med relativt stor andel Sverige BREV-märken. Även mervär[..]

1 200 kr

Låda med ett par hundra svenska häften 1920- till 1980-tal, några av dem inkompletta och många med kulspetsnoteringar på omslaget, ett album Sverige **/* med bl a 24 st ** BC-/CB-par, e[..]

2 100 kr

38 lösa rabattfrimärken/Företagspost.

1 400 kr