300 kr

varav en i box "John Player Special" samma bil som Ronnie Pettersson körde. 2 Transformatorer (kablar till själva banan saknas), 4 handkontroller, bunt räcken, 14 rakor fullängd, 3 hal[..]

1 600 kr

hela världen 1860- till 2000-talet. Bra spridning, dock inget Afrika. Restvärde ca 40000 kr.

15 500 kr

nyanser, varianter och plåtfel på 13 äldre monterade blad. Bla Rufftandning, abklatsch, tillfälliga punkter och fläckar i trycket samt etablerade varianter. En gammal samling orörd seda[..]

30 000 kr

En fokuserad äldre samling enbart med Skilling banco, Vapentyp, Lokalmärken, Liggande lejon och Ringtyp samt St. tjänste och Lösen. Börjar med en lätt stämplad 3 Sk, 15 st 4 Sk i nyanse[..]

750 kr

samt 2 stämplade 1944-1980. Även låda med stämplat modernt samt låda med delade 100-buntar med en del vackra stämplar på framförallt Oscar II.

800 kr

insticksalbum och en mapp. Mest Oscar men även lite Ringtyp och några andra utgåvor. Läsbart-Prakt.

22 000 kr

Börjar med en fräsch 4 Sk (*), Vapentyp komplett * med 30 öre (*), 3 öre brunt lokalmärke *, Liggande lejon med 17 öre GRÅ * intyg HOW (1991) godtagbart exemplar, Bra urval Ringtyp *, O[..]

3 300 kr

4 600 kr

Praktexemplar 4, (5), 4. Facit 26.000 kr.