2 100 kr

Utomeuropa, äldre-modernt i trevlig blandning. Del av prismärkt handlarlager med de flesta försändelser i plastfickor.

1 600 kr

1 300 kr

äldre-modernt i trevlig blandning. del av prismärkt handlarlager i plastfickor.

900 kr

äldre-modernt med flest från Danmark, Norge Finland och Färöarna. Även intressant korrespondens från Nikolai Ramm Östgaard 1885-1958 (Norsk Officer och president i Int. Skidförbundet), [..]

475 kr

närmare 400 st. Många med signaturer.

1 700 kr

Topografiska kort från Mellansverige samt Göteborgs skärgård och Halland. Även t.ex. drygt 60 kort järnväg samt ett antal kort signerade Jenny Nyström och Max Hänel. Mestadels prismärk[..]

500 kr

Hela Världen. Mycket Sverige.

1 600 kr

trevliga. Mycket Bohuslän.

2 500 kr

1 500 kr

och 110 lösa frimärken A-Ö, Läsbart till Lyx, allt samlat i 3 visiralbum.

3 500 kr

i Facitalbum. 4-skilling i hyggligt skick, 8-skilling med reparerad övre tandrad, svart lokal i relativt god kvalitet, Vapen överkomplett med 9-öringen i relativt gott skick, Liggande l[..]

2 300 kr

äldre till modernt i en mängd album och på lösblad. Några vackra stämplar, i övrigt ingenting alltför märkvärdigt, men modern nominal på drygt 4000 kr enligt inlämnaren. Även lite försä[..]

950 kr

Gibraltar och Kanalöarna. Storbritannien mest stämplat med en hel del trevliga klassiska märken, bl a ett one penny black i hyggligt skick. Gibraltar blandat stämplat och **/* med någ[..]