3 400 kr

Bra klassiskt Tyskland, Österrike, Frankrike, Holland, Italien men även Franska och Engelska kolonier, (mycket) Kina, Japan samt Syd- och mellanamerika etc. Blandad kvalitet.

3 500 kr

Förlaget TRÄFF, massor av trevliga kort.

800 kr

mängder av lösa albumblad.

1 000 kr

2 300 kr

1 000 kr

(I) Gustaf V Profil Höger, (III) Sverige Vapentyp och Liggande Lejon 1858-1872, (IV) Sverige Lösenförsändelser fram till 1892, (V) Sverige Kung Oscar II 1885-1911, (VII) Svensk Pos[..]

3 000 kr

1 700 kr

Topografiska kort från Mellansverige samt Göteborgs skärgård och Halland. Även t.ex. drygt 60 kort järnväg samt ett antal kort signerade Jenny Nyström och Max Hänel. Mestadels prismärk[..]

3 500 kr

och stämplat i 8 Lindner Falzlos-album. Mycket välbesatt både vad gäller ** och stämplat, Till synes finns alla de tidiga bättre märkena och blocken med. Även t.ex. de ovanliga ZKD-tjä[..]

850 kr

4 000 kr

inemellan också en del bättre märken och parkombinationer.

3 000 kr

5 400 kr

3 800 kr

1 200 kr

Vapentyp-modernt i 14 album + lösa blad. Massor att gå igenom.

1 000 kr

i visiralbum, mest äldre-1940 talet delvis med många dubbletter, varianter etc.

1 600 kr

hela världen 1860- till 2000-talet. Bra spridning, dock inget Afrika. Restvärde ca 40000 kr.

2 300 kr

Både äldre format och A6 i trevlig blandning med flera bättre kort.

2 200 kr

Märken från många olika länder men kanske särskilt mycket från Ascension, Falklandsöarna, Tristan de Cunha och St Helena. Stämplade märken förekommer, men det mesta är **. Det ena album[..]

2 500 kr

1 200 kr

Trevliga samlingar från klassiskt till ca år 2000 (Norge). En del lite bättre har setts, bra samlingar att samla vidare på.

1 500 kr

6 800 kr

4 500 kr

800 kr

1 600 kr

med fickor. Samlingen är nästan komplett 1948-90, endast Mi. nr. 19,20,68 och block1 saknas, i slutet saknas 5 automat märken och 5 3sidiga tandningsvarianter från häften. Reko[..]

800 kr

insticksalbum och en mapp. Mest Oscar men även lite Ringtyp och några andra utgåvor. Läsbart-Prakt.

350 kr

1 visiralbum, 1 Leuchtturm VARIO-album med kassett + drygt 200 st begagnade visirblad.

900 kr

1 200 kr

mängder av lösa blad. Mycket att gå igenom och stor variation.

2 250 kr

Jugoslavien, Israel, Italien samt Österrike (3 album). 9 av albumen är visiralbum med totalt drygt 400 st nästan nya visirblad.

4 400 kr

ca 1970/80 talet. Även plomberad kilovara 1978 från Frimärkshjälpen.

350 kr

3 lådor samt lösa blad. Äldre-modernt med massor att gå igenom.

2 400 kr

Vapentyp till ca 2009 i 11 album. De flesta album rejält fyllda med överlappande märken. Massor att gå igenom med vackra stämplar inemellan och en del uppstämplat LYX på den modernare d[..]

500 kr

äldre-modernt i 8 album, inemellan även lite utlandet.

1 600 kr

Benedict (Bengt) Oxenstierna (Korsholm och Wasa) ca 1680.

2 500 kr

Nominal ca 10.000 kr.

1 700 kr

2 700 kr

och på lösblad etc. Inemellan enstaka Taiwan och Hongkong.

4 200 kr

2 700 kr

Facit drygt 33.000 kr tillsammans.

10 500 kr