500 kr

Äldre-modernt med mycket från Sverige med vykort, brev och kungörelser.

500 kr

Ringtyp-modernt med mycket i Prakt/Lyxkvalitet.

500 kr

i mängder av pergamynkuvert.

500 kr

och i två kartonger med lösa märken i pergamynkuvert. Även tex en låda tvättade norska bruksfrimärken och ytterligare några pergamynkuvert. Mycket att gå igenom.

500 kr

Allt från samma Dödsbo, Klassiskt-modernt. Låda 2/5 i följd.

500 kr

365 st olika Disney. Blandad kvalitet.

500 kr

visiralbum + ca 300 st mest svarta visirblad (de flesta i bra kvalitet). Dessutom 11 album + lösa blad med diverse stämplat övriga världen av mest enklare karaktär inklusive några försä[..]

500 kr

och storlekar samt 1 visiralbum + drygt 100 st visirblad.

500 kr

med mycket från Sverige. Mest topografi med gratulation etc inemellan.

500 kr

lösa blad. Ca två tredjedelar God helg och en tredjedel topografi. Många Göteborgskort, varav flera trevliga, bland de topografiska. Så gott som alla av gamla formatet (eller mini[..]

500 kr

samt Indien. Medföljande välfylld kontorspärm med kopior ur böcker om portosatser över området.

500 kr

500 kr

avgift betald med 2x 25 öre Gustaf VI Adolf (F.406)

500 kr

frankerat med 4+4+30 öre Ringtyp t.13 (F.29 x2, F.35) avstämplat "EKSJÖ 3.9.1884". Alla märken med minst en rundad/kort hörntand. Dåligt öppnat kuvert med pappersskador på höger sida. E[..]

500 kr

17 insticksalbum med frimärken ganska stor andel motiv, vidare 2 andra album varav ett Facit Gripen med en Danmarksamling. Mycket att gå igenom.

500 kr

i trevlig blandning. Moderna gratiskort med rolig reklam, äldre Jenny Nyström, topografi etc. Oftast oanvända vykort i fräsch kvalitet.

500 kr

på 5 albumblad. Totalt 101 märken med bl a F.3 * och F16 halverad på brev.

500 kr

500 kr

utgivna 1970- till 1990-talet. Den absoluta merparten är prakt/lyx och stämplade under kurseringstiden. 141 av stämplarna sitter på parkombinationer.

500 kr

format + ca 200 st försändelser 1890-1950 talet.

500 kr

Hela Världen. Mycket Sverige.

500 kr

från Australien, Färöarna, Finland, Norge, Canada, England, USA, Kina, Tyskland etc.

500 kr

album + plastfickor från 7 kontorspärmar. Äldre-modernt.

500 kr

i 3 album, Schaubek Tyska Riket, DDR, 2 specialalbum i kassetter Norge OS i Lillehammer 1994. Även påsar med klipp samt några lösa blad.

500 kr

500 kr

av frimärken i pergamynkuvert. Även låda med lite mynt och klockor.

500 kr

avstämplade "MJÖLBY 16.4.1871", "WENERSBORG 6.2.1872", "BORÅS 8.4.1859", Fyrkantsstämpel "PHILIPSTAD 5.10.1861", "MOTALA 23.12.1865", "STOCKHOLM 14.6.1861" med märket i grönaktigt blå n[..]

500 kr

"BORÅS 16.4.1867".

500 kr

Praktstämplat "JÖNKÖPING 19.10.1865".

500 kr

lösa blad och mängder av pergamynkuvert. Klassiskt-modernt.

500 kr

5 pärmar. Bland de bättre titlarna: Julmärkeskatalog Norden 2005, Facit Norden 2020 (nära nyskick), Nordisk Filateli:s Färglikare (Lösblad i pärm), Michel Sydeuropa 2012 etc.

500 kr

innehåll till Norge avstämplat "DUNKERQUE 23 FEVR 1863".

500 kr

men även en hel del brittiska samväldet i några album samt i stor mängd pergamynkuvert i kartong. Även en pärm danska helark med julmärken.