400 kr

till Köpenhamn med intressant Dansk postal etikett på baksidan.

100 kr

av Martin Mörck. Inbunden, 2000, 103 sidor. Fräsch bok med en liten reva på främre omslaget.

325 kr

450 kr

200 kr

Strandpromenaden, Värdshus, Kyrkan interiör, Kyrkan exteriör, Gatenhjelmska stenen, Strandpromenaden, Reso, Strandparti, Båtbryggan, Tennisbanan.

700 kr

Gummeringen har krackelerat och dragit ihop sig så papperet har blivit något vågigt.

1 900 kr

nummer 1-18 i blandad kvalitet. Alla tidningar som utgivits.

500 kr

Allt från samma Dödsbo, Klassiskt-modernt. Låda 2/5 i följd.

650 kr

Allt från samma dödsbo, Klassiskt-modernt. Låda 3/5 i följd.

400 kr

med mycket från Sverige. Mest topografi med gratulationskort etc inemellan.

5 000 kr

200 kr

Praktstämplad "NORRKÖPING 24.12.1866".

550 kr

med fyrkantsstämpel "STRÖMSHOLM 2.7.185x".

750 kr

modernt i 9 album, varav 3 med bara block. Stor mängd även om inte alla album är helt fulla.

2 600 kr

brev till Uppsala. Avstämplat "KRISTDALA 1.12.1872" med 4 Kristdala vaxoblat på baksidan av kuvertet, transit "WIMMERBY 2.12.1872". Kuvertet skadat på höger sida i samband med öppning.

375 kr

frankerat med 3 öre Liggande Lejon samt 24 öre Vapentyp. Arkivveck.

325 kr

på 2:a viktklassens brevomslag "HALMSTAD 7.9.1860" sänt till Skene. Vänt ut och in och återanvänts som 3:e viktklassens brevomslag och frankerat med 12+24 öre Vapentyp "SKENE 10.11[..]

1 300 kr

med innehåll daterat Göteborg 17 augusti 1859.

400 kr

Danska Postverkets gåva på UPU Kongressen i Cairo 1934. Med inklistrade frimärksutgåvor 1929-1934 bla. cancermärkena, Chr. X Födelsedag, Luftpost 50 öre/1 kr, Böljelinjer/Karavell typ 1[..]

1 000 kr