100 kr

STH-Ljusterö-Östra Langö. "Östanå 1/2".

400 kr

2 olika folkdräkter, Anka, Stork och Uggla. Vissa med veck andra med fuktskador, blandad kvalitet. Eftersökta.

3 200 kr

325 kr

Besatta till nästan tomma album, mest Europeiska länder, en liten samling hundar på blad och en låda full med Safe små instickskort. (F)

4 100 kr

med kassett. Flera silvermynt/Medaljer, Euromynt etc.

475 kr

Praktstämplat "STOCKHOLM 24.10.1868". Praktexemplar.

650 kr

med välplacerad stämpel "HALMSTAD 14.7.1858", bruten hörntand.

600 kr

brevkuvert avstämplat "STOCKHOLM 28.6.1870".

350 kr

samt 1 st 10 öre boktryck utan ph.

1 300 kr

från Finland "HELSINGFORS 28.6.1882" till "ARVIDSJAUR 5.7.1882". Ett märke av den finska frankeringen har fallit bort.

2 400 kr

1 200 kr

(F.13), båda utan gummering.

100 kr

STH-Kalmarsund-Ekolsund. "Ekolsund".

2 200 kr

Nominal drygt 8.800 kr.