brev från USA. "GÖTEBORG 26.7.1877".
till Köpenhamn med intressant Dansk postal etikett på baksidan.
från Upsala. Något separerad i perforeringen samt saknad inlaga.
Makulerat med lila ovalstämpel "Postkontoret Stockholm 14, 9 SEP 1947".
från "INTERNED CAMP" USA till Sverige med flera censurstämplar. Ovanligt.
med delar av 3 förskjutna påtryck.
Kan delas till 4 fyrblock av varje valör.
Danska Postverkets gåva på UPU Kongressen i Cairo 1934. Med inklistrade frimärksutgåvor 1929-1934 bla. cancermärkena, Chr. X Födelsedag, Luftpost 50 öre/1 kr, Böljelinjer/Karavell typ 1[..]
av Jim Milgram. Inbunden med skyddsomslag, 2016, 560 sidor. Fräscht exemplar av en vacker bok med över 1100 färgillustrationer. (2,1 kg)
af John Spohr. Häfte tryckt i 100 st numrerade exemplar, detta är nr 60 signerat av författaren, 1934, 16 sidor. Fettfläckar, veck och en avriven etikett på baksidan av omslaget. Märkt [..]