100 kr

spårvagnsbiljetter, samlarbilder etc.

900 kr

avstämplat "PITEÅ 9.1.1908", felsänt till USA "MISDIRECTED (ADDRESSE INCORRECTE FEB 6 1908", Dead letter office FEB 7, återsänt till Sverige, hanterat av "GENERALPOSTSTYRELSENS REKL[..]

300 kr

till Finland avstämplat Frankostämpel "GÖTEBORG 27 III 42" på fönsterkuvert utan innehåll, dvs ingen adress. Ankomststämplat Helsingfors 29/3.

400 kr

Oscar II. Ex Göran Fredrikson.

800 kr

av Karl Köhler. Limmad rygg med tunt kartongomslag (Krigsproduktion), 1940, 136 sidor. Numrerad utgåva 333/500. Classic work edited by the Sponsor of the famous Sieger Literature Award [..]

2 400 kr

30 st lösa rabattfrimärken.