1 500 kr

400 kr

i 4 fräscha brevalbum + Motivsamling Författare och Kyrkohistoria O/**/* samlat i pergamynkuvert (med mycket information om ämnet) i låda.

600 kr

i 21 album + lösa blad samt låda. Äldre-modernt med massor att gå igenom.

450 kr

fyrblock med arkmarginal, tandningen något separerad i mitten. Välcentrerat med 2 praktstämplar 1:a Dag "STOCKHOLM CONGRES POSTAL UNIVERSEL 4.7.24".

2 800 kr

3 visiralbum. Även många häften, inte minst från de senare åren. Nominal drygt 11.200 kr med relativt stor andel Sverige Brev (inte minst pga alla Sverige Brev-häften). Även mervärde fö[..]

1 600 kr

trevliga. Mycket Bohuslän.

500 kr

från Australien, Färöarna, Finland, Norge, Canada, England, USA, Kina, Tyskland etc.

100 kr

"ENKÖPING 17.9.1861".

125 kr

"SÖLVESBORG 4.7.1862".

8 800 kr

500 kr

välfylld flyttlåda. Mest 1970-1990 talet med enstaka modernare. Ingenting från Sverige.

13 000 kr

på 2000-talet. Inga Sverige Brev, däremot en hel del Julpost (frankeringsvärde 17 kr/st). I övrigt bara häften med valörsiffror. Många av häftena har markeringar. Nominal drygt 65.000 k[..]

400 kr

ofrankerat brev från USA. Stämplat "GÖTEBORG 28.4.1877".

1 400 kr

på brev daterat Stockholm den 16 september 1765 (Kung 1751-1771) sänt till Hertig Friedrich Eugen af Würtemberg.

150 kr

påsatt brevkuvert adresserat till Stockholm. Bussgods.

500 kr

2 000 kr

av Emanuel J. Lee. Halvfransk inbindning i grönt skinn, 1931, 388 sidor. Ett uttömmande referensverk med många illustrationer speciellt gällande plåtning av de litografiska utgåvorna. M[..]

325 kr