frimärken löst och i pergamynkuvert. En trevlig säck för kalla vinterkvällar.
exemplar i Mörkt rödbrun nyans.
innehåll till Norge avstämplat "DUNKERQUE 23 FEVR 1863".
lösa märken. Mest 1990-tal. Nominal drygt 3800 kr med mervärde för 20 st rabattfrimärken.
10 öre Oscar II boktryck samt 3x 4 öre + 50 öre Ringtyp Posthorn avstämplat "BOLLNÄS 30.9.1890" och sänt till Gefle med ankomststämpel dito 1.10.1890.
till Uleåborg, Finland. Avstämplat "STOCKHOLM 21.3.1865".