Canalzonen O/* på 5 visirblad.
stämplat från Vapentyp-1992 med mängder av dubbletter. Enstaka dubbletter i början och mer välfyllt från 1970-talet.
Kraftigt veck i övre högra hörnet.
4 runda/klippta hörn.
Stamp Auctions. Hardback (private) Catalogue + Photoplates, 1959, 65+75 pages. Interesting and unusual. Omslaget med lätt slitna hörn, inlagan i mycket bra skick.