på drygt 2700 kr i form av årssatser, häften, lösa märken och en glest besatt Sverigesamling **/*. Mest 1970- och 1980-tal men även t.ex. lite äldre automathäften. I övrigt innehåller l[..]
med mest från Sverige, äldre-modernt i trevlig blandning.
form av årssatser, presentsatser och löst i album. Nominal drygt 2700 kr med mervärde för lite rabattfrimärken.
Bläckskrift på baksidan. Mycket vackert, rent och fräscht. Signerad "Gordon" på baksidan. Gott Exemplar 2,3,2. Facit 4.000 kr.
avstämplat "ÖSTRA HUSBY 24.5.1867".
Denna uppsättning Hitler-övertryck trycktes privat den 7 december 1944 för att fira befrielsen av Saverne, en kommun i Alsace-regionen i Frankrike. De var inte officiellt auktoriserade.
Privata övertryck ej registrerade i Michel.
reklam på hela baksidan av kuvertet. Avstämplat "STOCKHOLM SÖD 16.1.1880".