650 kr

på drygt 2700 kr i form av årssatser, häften, lösa märken och en glest besatt Sverigesamling **/*. Mest 1970- och 1980-tal men även t.ex. lite äldre automathäften. I övrigt innehåller l[..]

550 kr

med mest från Sverige, äldre-modernt i trevlig blandning.

650 kr

form av årssatser, presentsatser och löst i album. Nominal drygt 2700 kr med mervärde för lite rabattfrimärken.

800 kr

Bläckskrift på baksidan. Mycket vackert, rent och fräscht. Signerad "Gordon" på baksidan. Gott Exemplar 2,3,2. Facit 4.000 kr.

175 kr

avstämplat "ÖSTRA HUSBY 24.5.1867".

550 kr

Denna uppsättning Hitler-övertryck trycktes privat den 7 december 1944 för att fira befrielsen av Saverne, en kommun i Alsace-regionen i Frankrike. De var inte officiellt auktoriserade.

425 kr

Privata övertryck ej registrerade i Michel.

250 kr

reklam på hela baksidan av kuvertet. Avstämplat "STOCKHOLM SÖD 16.1.1880".