200 kr

hela världen: Minnespoststämplar, specialstämplar, frankostämplar, vykort, brev etc.

200 kr

inemellan även utländska.

200 kr

av märken löst i ask och i kuvert. 1000-tals märken att gå igenom.

200 kr

200 kr

på ca 34 vykort av äldre format. Medföljer och en stor karta i styv papp (1910) i nytryck (ca 60x90 cm) över Manhattan och dess broar etc. (Bör hämtas, pga kartans storlek).

200 kr

består av ett 15-tal tomma insticksalbum med bl a 3 st 64-sidiga, varav två nya inplastade. Resten av lådan innehåller t.ex. ett ungerskt specialalbum "Frimärkets dag 50 år" och även en[..]

200 kr

Vackert handmålat original till Herrarnas kalender 1953 med porträtt av Lennart Hyland (inramad med glas), Handkolorerat originaltryck Olympiska Spelen inramad i passepartout, Inramad t[..]

200 kr

Praktstämplad "NORRKÖPING 24.12.1866".

200 kr

chokladbruna exemplar. "KALMAR 28.8.1872" och "SÖDERHAMN 20.11.1872".

200 kr

"WESTERÅS 5.11.1870".

200 kr

"STOCKHOLM 17.7.1871" och "NORRKÖPING 4.4.1872" i 2 olika nyanser.

200 kr

25.8.1964". Kvarvarande rivkant. Ovanligt.

200 kr

7 egengjorda albumsidor.

200 kr

storlekar och färger.