stämpel i översta tandraden)
hyrverk, 2 veck vertikalt över kortet.
av prydligt sorgbrev frankerat med 10 öre Oscar II boktryck "URSVIKEN 14.7.1885" sänd till Uppsala. Lösenmärkena stämplade med BLÅ "UPSALA 17.7.1885".
daterat Roma Kloster 8 Sept 1915. Albatrosspost.
av Walter Kruschel. Inbunden med skyddsomslag, 1987, 377 sidor + karta i ficka på slutet. Fräscht exemplar. (1,9 kg)
av Jensen, Kaaber & Jessen. Inbunden med skyddsomslag, 1990, ca 300 sidor. Handbok med information om alla Danska postorter. fräscht exemplar med liten reva i skyddsomslaget.
av Robert Hoffmann. Limmad rygg, 1948, 220 sidor. Numrerad upplaga 39/minst 221. Klassisk studie av förfalskningar från Uruguay. Ovanlig.