600 kr

med svenska tvättade frimärken samt en mindre del utlandet.

750 kr

i praktkvalitet. Facit 3.300 kr ++.

200 kr

av E.D. Bacon. Stanley Gibbons Philatelic Handbooks No 6. Limmad rygg, 1899, 168 sidor. Övre delen av ryggen saknas (ca 2 cm) bindningen intakt, ryggen och kanterna av omslaget lätt m[..]

1 400 kr

200 kr

av M.C. Nathan. Inbunden, 1973, 281 sidor. Ett fräscht exemplar.

300 kr

vykort, mest A6 med en del äldre inemellan, i 2 lådor. Botten av flyttlådan är fylld med ca 500 st moderna utländska vykort.

1 700 kr

med mest Sverige i 8 insticksalbum 1940-tal till 1978 **/*, låda häften 1950-tal till runt 1980-tal, nominal drygt 5.000 kr, FDC samling 1930-tal till 1990-tal i pärm. Enklare sa[..]

300 kr

3 600 kr

med kassetter. I början mest ostämplat * med enstaka ** inemellan, från 1940-talet och framåt nästan bara **. Välfyllt bandmärkesavsnitt och därefter. Nominal ca: 1.900 kr. Trevlig sam[..]

100 kr

från 1975-1977 samt något från 1980 talet. Även diverse Samlarnytt, FH Nytt, Postfolket etc.

250 kr

1 400 kr

200 kr

storlekar och färger.

2 300 kr

såsom en Sverige samling 1855 till 1968, mest stämplad ett fåtal *. Flera klassiska märken men de svåraste ofta i mycket blandad kvalitet. Annars välbesatt med en del bättre, även en he[..]

200 kr

av Rudolf Friederich. Inbunden, 2:a upplagan 1894, 176 sidor + 20 sidor med avbildningar. Mycket fräscht exemplar.

950 kr

1 600 kr

300 kr

1 400 kr

3 700 kr

1940-talet, i diverse album, på lösblad och löst i pergamynkuvert och askar. Stor mängd och vackra stämplar inemellan. Lite spännande låda.

4 800 kr

300 kr

7 800 kr

1940 talet, många i silver. Även 34 st antika mynt i silver och brons.

300 kr

välfylld stor flyttlåda. Lådan väger drygt 24 kg.