- Ortst B-Stockholms Län
- Ortst D-Södermanland
- Ortst E-Östergötland
- Ortst I-Gotland
- Ortst N-Halland
- Ortst S-Värmland
- Ortst T-Örebro Län
- Ortst W-Dalarna
- Ortst X-Gävleborgs Län
- Ortst Y-Västernorrland
- Ortst AC-Västerbotten
- Ortst BD-Norrbotten
etc från 1970-2020 talet. Nominal drygt 7.600 kr.
1995-2008. Nominal drygt 37.000 kr med stor andel Sverige Brev.
tjockare insticksalbum från klassiskt till modernt långt in på 2000-talet. Tillkommer en trevlig bunt FDC och diverse presentfoldrar och årssatser.
Mest 1980- och 1990-talet. Nominal drygt 10300 kr.
Bl a ingår en komplett 5-stripserie Tre kronor. Total nominal drygt 3000 kr.
och Tyskland. Några lite bättre märken och en del ortstämplar har setts.
dubbletter i pergamynkuvert. Massor att gå igenom.
dessutom ett extra ex av 2003 års bok. Nominal drygt 22.300 kr med mycket stor andel Sverige Brev. På ett par enstaka ställen sitter stämplade märken i stället för ostämplade. För dessa[..]
topografi. Ca en tredjedel är av gamla formatet.
alla avstämplade med många dubbletter.
för Sverige 1951-1989 i två pärmar.
Komplett serie postfrisk **. Michel: Dänische Legion I,II,III €1.200
välfylld flyttlåda. Mest 1970-1990 talet med enstaka modernare. Ingenting från Sverige.