950 kr

1 300 kr

i 4 album. Mycket Pro Juventute och Pro Patria och även några lite bättre block. Värt en noggrann genomgång för specialsamlaren.

1 100 kr

750 kr

2 st specialalbum med kortserier samt tjockt insticksalbum dito med enklare block. Även 4 album Israel mest **/* 1970-1994 i tre Lindner Falzlos album med fickor samt insticksalbum med [..]

900 kr

alla stämplade inom perioden 20/9-3/10, 1929.

1 300 kr

1 100 kr

2 800 kr

1 000 kr

utlandet i diverse album samt i ask med pergamynkuvert etc. Sverige äldre till modernt med många vackra stämplar inemellan. Det utländska materialet är mestadels enkelt men det finns äv[..]

600 kr

2 300 kr

800 kr

500 kr

900 kr

500 kr

Priskuranter och Kataloger 1920-30 talet från Åhlen & Holm, John Fröberg, Stråhlin & Persson, Oscar Ahrén etc, Väggalmanackor 1940-1960 talet med flera från bla ICA, bunt järnvä[..]

700 kr

pergamynlåda. Blandat Restsamlingar och dubbletter.

4 400 kr

ca 1970/80 talet. Även plomberad kilovara 1978 från Frimärkshjälpen.

9 000 kr

1930- till 2000-tal i valörer från 5 öre till Sverige Brev. Några lite bättre rullar ingår, t.ex. Swedenborg 100 öre från 1938 (Facit 90 kr/märke). Nominal drygt 30.000 kr.

1 700 kr

i massor av lösa pergamynkuvert.

2 700 kr

Facit drygt 33.000 kr tillsammans.

4 400 kr

400 kr

+ 3 pergamynlådor. Massor att gå igenom.

800 kr

ca 1920-talet. 19 st olika i serien "En Avant". Alla oanvända med spår av infästning på adressidan.

700 kr

pergamynkuvert med massor att gå igenom.