WWF (17 med Kassett), 3 album ** "Mint stamps of the world" uppsatta på stora blad med vackra motiv från Hela världen, samt 1 album FDC "Flora & Fauna of the world".
med 4 Skilling banco. Postal 2.000 kr.
årssatser etc. 1970- till 2000-tal. Total nominal drygt 43.000 kr med mervärde för 128 st rabattfrimärken. En hel del Sverige Brev ingår.
i form av häften, två årsböcker samt märken i två Leuchtturm-album. Nominal ca 7800 kr med mervärde för hela 112 st rabattfrimärken/Företagspost.
Valand, plundrat med avskavning.
med många dubbletter och markeringar. Massor att gå igenom.
Trevliga samlingar från klassiskt till ca år 2000 (Norge). En del lite bättre har setts, bra samlingar att samla vidare på.
i 13 album med en del uppstämplat LYX från 1970-talet samt en del äldre ortsstämplar. Även ** häftessamling 1956-1968 med bla Bildsten H211. Även lite övriga världen inemellan.
hörnstämplat Smedjebacken. Mycket svår tandningsvariant. Endast 3 kända enligt Facit.
i två fina Leuchtturm-album med fickor och kassetter. Fram t.o.m. 1995 mest stämplat med bl a några lite bättre klassiska märken, 1996-2011 idel ** och nästan komplett. Även relativt vä[..]
hörnstämplat. 7 kända enligt Facit.
med frimärken från diverse länder. Ganska stor andel Sverige med vackra stämplar inemellan. Överst i lådan finns också några svenska årssatser med bl a totalt 40 st rabattfrimärken.
Canalzonen O/* på 5 visirblad.
tre tjocka och välfyllda 6-ringade visiralbum. Många tusen olika märken med bättre inemellan. Den klassiska delen i blandad kvalitet. En hel del **/*.
fabrik på Kungsgatan vid Domkyrkan, ofr
på singelmärken och parkombinationer mest 1980-1990 talet med uppstämplad LYX mycket från Malmö och Göteborg.
insticksalbum, varav 7 st 64-sidiga. Tyngdpunkt på modernt material med stor andel 2000-talet inkl. många block. Bland det lite äldre materialet finns bl a ett antal Röda Korset-block. [..]
Ett hela världen album med frimärken, ett Sverige album glest i början + ett par insticksalbum. Ytterligare 2 insticksalbum blandat. Några försändelser och massor av häften mest 1960-7[..]
Annedals församling