"Sandviken 16.x.1872". Några separerade tänder samt ktt.
frimärken och häften. Oräknat mervärde för 17 rabatthäften etc. Nominal drygt 48.500 kr
skolan hörnet Engelbrekts- och Viktoriagatan, ofr
i 10 album + lösa blad. Mest **/* tom 1980-talet. Oräknad nominal. Massor att gå igenom.
Nominal 4980 kr med nuvarande portosats.
varav 5 visir. Märken från främst Spanien (mest kolonier), Frankrike (riktigt moderna stämplade märken), Nordkorea, Vietnam (mycket), klassiskt Turkiet samt två motivsamlingar (båtar oc[..]
löst i låda. Nominal drygt 18.000 kr med det äldsta helt oräknat.
vackra och några lite svårare.
1923, ofr, 2 nålstick.
(F.34i) Citrongul. Facit 5.000 kr.
Facit normalexemplar 13.000 kr.
ett fåtal häften även från 1960-70 talet. Inemellan enstaka stämplade häften som ej räknats. Nominal drygt 24.000 kr enligt inlämnaren. Lågt utrop.
i 25 mindre insticksalbum. En hel del vackra stämplar och även många märken med nummer på baksidan. Även ett visiralbum med ca 500 rek- och ass-etiketter. Trevlig låda som kan vara värd[..]
gamla Koncerthuset som brann ner 1928 i fonden, ofr
Vackra stämplar inemellan och en hel del märken med nummer på baksidan.