175 kr

"Filialpostkontoret Stockholm NORR 14 MRS 89".

200 kr

7 egengjorda albumsidor.

1 100 kr

1 000 kr

med ca 700 st begagnade svarta visirblad.

1 600 kr

i 2 album + mängder att rota igenom i 5 lådor, även många på klipp.

1 300 kr

med ca 650 st begagnade svarta visirblad.

400 kr

10 st 64-sidiga med vita blad samt dito 3 st 16-sidiga.

500 kr

frankerat med 4+4+30 öre Ringtyp t.13 (F.29 x2, F.35) avstämplat "EKSJÖ 3.9.1884". Alla märken med minst en rundad/kort hörntand. Dåligt öppnat kuvert med pappersskador på höger sida. E[..]

370 kr

samling **/*/O 1920-1934. Flera lite bättre serier och märken har setts. Gjord på 14 egenmonterade albumblad.

1 600 kr

Äldre-modernt med massor att gå igenom.

2 700 kr

utvalda märken på mängder av instickskort samt pergamynkuvert. Blandad kvalitet.

1 000 kr

avstämplat Stockholm, ankomststämplad Rangoon Special delivery 7 MY.02, återsänt till avsändaren med ny frankering 2x 1/2 Anna (satt rakt ovanpå Oscarsmärket) "RANGOON 10 MY 02", transi[..]

1 500 kr

Massor att gå igenom i 12 album.

1 000 kr

(2 cent) till Malmö. Lösen betald med 2x 2 öre Lilla Riksvapnet samt 2x 10 öre Medaljong, alla märkena makulerade med lila rakstämpel "Lösen erlagd." Ankomststämplad Malmö 20.2.12. Vack[..]

150 kr

Postfrisk ** serie Mi. I-IV €110.

400 kr

sänt lokalt inom "EKSJÖ 9.1.19.1922", frankerad med 10 öre medaljong.

5 600 kr

200 kr

Krigsfångemärken Mi. XXI-XXIV **.

600 kr