700 kr

inklusive några FDC. Främst Norge, Färöarna, Island, Finland, äldre-modernt.

3 600 kr

16.1.50. Utgivningsdag 1.12.49. Mi. €2200. Blocket har garantistämpel "LIPPSCHUTZ" å baksida.

1 500 kr

650 kr

på drygt 2700 kr i form av årssatser, häften, lösa märken och en glest besatt Sverigesamling **/*. Mest 1970- och 1980-tal men även t.ex. lite äldre automathäften. I övrigt innehåller l[..]

1 600 kr

med fickor. Samlingen är nästan komplett 1948-90, endast Mi. nr. 19,20,68 och block1 saknas, i slutet saknas 5 automat märken och 5 3sidiga tandningsvarianter från häften. Reko[..]

800 kr

100 kr (1), 50 kr (1), 2 kr (1), 1 kr äldre (5), 1 kr nyare (8), 50 öre (3), 25 öre äldre (22), 10 öre (164). Även 5 och 10 kr sedlar 5 av varje samt låda med diverse svenska koppar[..]

1 200 kr

med frimärken i 6 album, 3 askar häften och lösa blad. Massor av dubbletter av mest lägre valörer samt en bunt försändelser. Helt oräknad hög nominal.

400 kr

äldre-modernt, inklusive några album välgörenhetsmärken mest **/*. Även bunt Nordiska ** årssatser samt några försändelser.

650 kr

i 2 röda SAFE Dual album. Mest stämplat glest besatt i början sedan välfyllt **/* från 1950-talet och framåt.

7 800 kr

års- och häftesårssatser 1971-2005. Även årsböcker för 2003 och 2005 samt ett antal motivblad och presentsatser etc. Total nominal drygt 25.000 kr med stort mervärde för mer än 680 st r[..]

2 900 kr

5,8 gram 90% guld.

2 900 kr

5,8 gram 90% guld.

3 200 kr