Mycket gott exemplar 3,3,4. Facit 18.000 kr.
med svansarna mot varandra + ett extra märke till höger. Signerad "BG". Facit 14.000 kr.
SAFE Dual album. Börjar med 3 öre svart Lokal och brun Nytryck, komplett Vapentyp *, Liggande lejon med 3 öre typ I samt 17 öre GRÅ *, komplett Ringtyp * (ej F.23), t.13 med 12+30 öre [..]
med kassett. Flera silvermynt/Medaljer, Euromynt etc.
årsböcker 1989-2012, 5 st årssatser 2010-2014, 9 st häftesårssatser 2000-2008 och 34 st presentsatser. Lådan väger 21 kg.
mängder av lösa blad samt märken i presentsatser och löst i askar.
Första samlingen löper från 1855-1989, blandat O/**/* i Leuchtturmalbum med fickor, andra samlingen är genomgående stämplad och går från 1856-1985 på Facitblad (de allra sista åren på L[..]
med frimärken, FDC och myntbrev uppsatta på blad med mycket information om Kungahuset.
i 2 gröna Leuchtturmalbum med fickor. I början mest stämplat tom 1929, från 1930-2009 mest **/*. Även 5 andra album + mängder av lösa blad med dubbletter, lite FDC, häften etc.
något Åland O/**/* i 4 album + mängder av årssatser tom 2019.