prismärkt till 17.550 kr. Ex. Göran Fredrikson.
äldre bestick, Zeiss + Kodak Kamera, Bauer 88F Filmkamera, 3 kikare, cigarrlåda med diverse smått: klockor, pennkniv, tändare, manschettknappar etc.
1700-1800 talet uppsorterade efter tema, med intressant innehåll om: Fartyg, Mat, Spel, Polis, Politik, Religion, Skola, Skog, Sport, Tull, Telegraf, Vetenskap, Vapen etc.
Kongressen t.o.m. 1 kr + 5 kr ostämplad utan gummering. Föreningen helt komplett. I båda serierna ingår också båda nyanserna av 30 öre blå samt alla vm på 10 öre grön. 5 kr Föreningen v[..]
utgivna 1970- till 1990-talet. Den absoluta merparten är prakt/lyx och stämplade under kurseringstiden. 141 av stämplarna sitter på parkombinationer.