Utomeuropa, äldre-modernt i trevlig blandning. Del av prismärkt handlarlager med de flesta försändelser i plastfickor.
äldre-modernt i trevlig blandning. del av prismärkt handlarlager i plastfickor.
äldre-modernt med flest från Danmark, Norge Finland och Färöarna. Även intressant korrespondens från Nikolai Ramm Östgaard 1885-1958 (Norsk Officer och president i Int. Skidförbundet), [..]
närmare 400 st. Många med signaturer.
Topografiska kort från Mellansverige samt Göteborgs skärgård och Halland. Även t.ex. drygt 60 kort järnväg samt ett antal kort signerade Jenny Nyström och Max Hänel. Mestadels prismärk[..]
och 110 lösa frimärken A-Ö, Läsbart till Lyx, allt samlat i 3 visiralbum.
i Facitalbum. 4-skilling i hyggligt skick, 8-skilling med reparerad övre tandrad, svart lokal i relativt god kvalitet, Vapen överkomplett med 9-öringen i relativt gott skick, Liggande l[..]
äldre till modernt i en mängd album och på lösblad. Några vackra stämplar, i övrigt ingenting alltför märkvärdigt, men modern nominal på drygt 4000 kr enligt inlämnaren. Även lite försä[..]
Gibraltar och Kanalöarna. Storbritannien mest stämplat med en hel del trevliga klassiska märken, bl a ett one penny black i hyggligt skick. Gibraltar blandat stämplat och **/* med någ[..]