Ingen sluttid
100 kr

Ingen sluttid
400 kr

med lite stämplat inemellan, Wagner serien (Tyska Riket) är ostämplad *. Finns ** lite bättre märken, serier, block och sammantryck här och där.

Ingen sluttid
800 kr

Ingen sluttid
500 kr

2 insticksalbum, några lösa blad mm. Det är 2 Hela Världen och ett Minkus USA album. Massor av frimärken */O (mest stämplade). Även en bunt blad med hundratals äldre fiskala Rumänska mä[..]

Ingen sluttid
300 kr

6 insticksalbum med Island lager, Obruten Norsk kilovara 1983, låda Isländska och Grönländska FDC, övriga Norden i kuvert och askar. Även lite försändelser.

Ingen sluttid
400 kr

med bla 3 svenska minnesmynt i silver (totalt 300 kr), 1 US silverdollar 2020. 1 Bitcoin, många olika svenska lokalmynt, påse med drygt 20 st myntrullar med småvalörer (ej kollade av os[..]

Ingen sluttid
1 300 kr

från Hela världen. Mest 1900-talet med mycket från Sverige bla silvermynt: 5 kr (4 st), 2 kr -42 (2 st), 2 kr -66 (20 st), 1 kr -42 (3 st), 1 kr -68 (26 st), 50 öre (2 st), 25 öre (10 s[..]

Ingen sluttid
300 kr

med lite övrigt inemellan. Mycket 1990-talet.

Ingen sluttid
700 kr

delvis uppsatta i plastfickor och delvis löst. Äldre-modernt med mest från Sverige. 3 böcker: 2 Tullberg samt Åhmans Den Gula Treskillingen. Även ask med ** svenska häften 1980-1990 tal[..]

Ingen sluttid
600 kr

6 st Danmark 1992-1997 och 10 st Norge 1988-1997. Även 2 välfyllda visiralbum med ** Finland och Åland i vars ett album.

Ingen sluttid
3 600 kr

samt mestadels häften och SS-ark etc. Nominal drygt 18.300 kr.

Ingen sluttid
500 kr

i 6 visiralbum 1980-1990 talet.

Ingen sluttid
1 300 kr

i 2 album. Nominal räknat från 1975 totalt 6.500 kr.

Ingen sluttid
500 kr

mängder av lösa blad samt frimärken i kuvert och plastfickor. Bla Samling Kina ** 1988-1998.

Ingen sluttid
400 kr

med mest enklare stämplade märken (lite ** inemellan) i 4 insticksalbum + drygt 300 st lösa visirblad. Även 2 buntar Maximikort, några blad FDC samt plastficka med ** häften 1980-[..]

Ingen sluttid
300 kr

som fyller större delen av en flyttlåda. Även några insticksalbum blandat samt en samling cigarretiketter.

Ingen sluttid
300 kr

A-Ö något glest besatta + ask med diverse frimärken.

Ingen sluttid
400 kr

i 4 album, bunt brev samt ca 70 abonnemangskuvert från Posten med FDC och stämplade märken 1980-90 talet. Även Sverige ** 1970-1990 talet årssatser och häften Nominal ca 2.200 kr.

Ingen sluttid
300 kr

Mest från Sverige med bla lokalmynt samt några svenska och Norska sedlar. Även några silvermynt: Medalj 1976 Kungabröllopet, 200 kr minnesmynt, 50 kr 1976 samt 10 kr 1976.

Ingen sluttid
400 kr

böcker och häften bla: Brevportot i Sverige 1747-1855 (3 delar), Stämpelfakta, Albatrossposten, Handbok för filatelister, Frimärksförfalskningar till Postens skada. (17 kg).

Ingen sluttid
500 kr

böcker och häften bla: Den Gula Treskillingen, NF Färglikare, Stanley Gibbons Färglikare (äldre med exempelmärken), Frimärksförfalskningar till Postens skada, Meddelande från Postmuse[..]

Ingen sluttid
300 kr

med vardera 100 st illustrerade vackra och sällsynta frimärksobjekt från Hela världen. 1997, 1999, 2000, 2002, 2004, 2006, 2009, 2011 och 2013. (11 kg).

Ingen sluttid
850 kr

svenska. Blandat topografi, God Helg och andra motiv. En hel del topografiska kort av gamla formatet.

Ingen sluttid
300 kr

Lite Sverige ingår, bla vm på bandmärken och några skyddsperforeringar. Även en hel del försändelser, mestadels FDC från WWF.

Ingen sluttid
250 kr

i form av årssatser. Nominal drygt 1300 kr med mervärde för 18 st rabattfrimärken. I den här posten ingår även en bunt PFA-julgåvor och ett litet album med FDC Färöarna.

Ingen sluttid
425 kr

1940- till 1970-talet.

Ingen sluttid
600 kr

och (bra andel brevmärken). 3 Vario Leuchtturmalbum med Sverige dubletter (albumen har troligen högre värde än märkena), några instickskort med stämplar. Stockholmia 1984 Specim[..]

Ingen sluttid
400 kr

instickskort (A6) lösa och i 2 album. mycket Tyskland och Sverige. Även några blad och kort (A5) med märken. Mest stämplat material. Enormt mycket att gå igenom. Lågt utrop!.

Ingen sluttid
300 kr

några andra länder. Med lite bättre material från DDR. Låda med instickskort mest äldre Tyskland. Safe Dual album Bundes 1991-95 med ** märken. 5 Leuchtturm Vario album med DDR märken[..]

Ingen sluttid
800 kr

Med samlingar Riket, Bundes, Berlin och Zoner mm. Bättre serier och märken har setts. Trevlig post

Ingen sluttid
500 kr

lite Hela Världen. Från klassiskt till halvmodernt i 4 Visiralbum,3 pärmar och lösa blad. Det tidiga DDR är *.

Ingen sluttid
300 kr

och 5 album med bla: autograf av Stefan Hägg som tecknat 1972-års Lucia frimärke (medföljande tidningsartikel) samt liten samling med 41 st inträdesbiljetter från Cirkus, Zoo, Sport[..]

Ingen sluttid
500 kr

i 11 album + lösa blad. Allt från frimärken **/O, helsaker, stämplar och Frankostämplar.

Ingen sluttid
800 kr

i 10 album. Allt från frimärken **/O, helsaker, stämplar och Frankostämplar.

Ingen sluttid
500 kr

helsaker, stämplar och Frankostämplar. Postalia, religion, Blommor & Växter, Barn/Sagor, Musik/Kultur, Nobel, Scouting etc.

Ingen sluttid
300 kr

med ett lager tvättade märken överst. Även 6 album blandat + 2 visirblad med ** märken Postskolan Frankrike.

Ingen sluttid
400 kr

med ca 150 st topografiska av äldre format. I botten även några försändelser samt klipp med blocket Svensk Flyghistoria avstämplat "ULLARED 12.10.84" Dagen för utgivningen.

Ingen sluttid
500 kr

2000-tal i 9 st Leuchtturm Vario-album. Ofta många ex av samma märke med en hel del 2000-tal. Inemellan en del ostämplade Sverige Brev, men då förstås utan gummering. I denna post ingår[..]

Ingen sluttid
500 kr

modernt material i 10 st Leuchtturm Vario-album. Ofta många ex av samma märke med en hel del 2000-tal. Inemellan en del ostämplade Sverige Brev, men då förstås utan gummering. Högt ansk[..]

Ingen sluttid
400 kr

10 st Leuchtturm Vario-album. Ofta många ex av samma märke och mestadels väldigt enkelt material, så det här är en post man i första hand köper för albumens och bladens skull, som ju ha[..]

Ingen sluttid
400 kr

9 st Leuchtturm Vario-album och 2 insticksalbum. Ofta många ex av samma märke och mestadels väldigt enkelt material, så det här är en post man i första hand köper för Vario-albumens och[..]

Ingen sluttid
500 kr

Danmark, Tyskland och lite USA i 10 st Leuchtturm Vario-album. Nästan allt stämplat. Mestadels relativt enkelt material men Vario-albumen och bladen har högt anskaffningsvärde.

Ingen sluttid
300 kr

13 insticksalbum. Mestadels enkelt material med t.ex. orderstämplade märken från Laos, Mongoliet, Kampuchea och Nordkorea etc. Flera av albumen är lite glest besatta.

Ingen sluttid
400 kr

insticksalbum Östeuropa stämplat, ofta glest besatta. Även två Leuchtturm Vario-album, ett med Japan och ett med Österrike. Dessa två album är nog de bästa i den här lådan. Lådan väger [..]

Ingen sluttid
1 200 kr

En samling 1858-1969 i Leuchtturmalbum, i början mest stämplat som sedan övergår till mest **. En samling** 1986-95 ser komplett ut. Tillkommer 4 årssatser 1996-99. FDC samling i 3 albu[..]

Ingen sluttid
400 kr

Hela världen, även Sverige. Ser ut att vara orörd sedan minst 40 år sedan, massor av pergamynpåsar med frimärken i 4 lådor (en Sverige) även askar, smålådor, kuvert bl.a med Sverige **,[..]