1923, ofr, 2 nålstick.
postfriskt par. Både märkena med vars ett intyg HOW (2004) Garantistämpel "HW" Harry Wennberg. Mycket gott exemplar 3,3,5. Facit 50.000 kr
tvättade, klipp, mycket Sverige har setts bl. annat ostämplat i mindre låda, nominal drygt 600 kr. Även en trevlig bunt med försändelser m.m.
med lite stämplat inemellan, Wagner serien (Tyska Riket) är ostämplad *. Finns ** lite bättre märken, serier, block och sammantryck här och där.
Stor andel från Skandinaviska länder, det mesta stämplat. Svensk nominal mest i form av häften 600 kr. Finns även några Europeiska länder och övriga världen. Ett plockat gammalt Schaube[..]
vykort, äldre trycksaker, myntkassetter etc. En rolig låda med massor att gå igenom, äldre-modernt.
med många dubbletter och markeringar. Massor att gå igenom.
ett fåtal häften även från 1960-70 talet. Inemellan enstaka stämplade häften som ej räknats. Nominal drygt 26.000 kr enligt inlämnaren. Lågt utrop.
ett fåtal häften även från 1960-70 talet. Inemellan enstaka stämplade häften som ej räknats. Nominal drygt 24.000 kr enligt inlämnaren. Lågt utrop.
Det mesta rättvänt och i praktkvalitet.
Allt från samma dödsbo, Klassiskt-modernt. Låda 5/5 i följd.
37 st årssatser 1983-2018. Nominal drygt 29.200 kr.
kvalitet. Även 2 läsvärda svenska böcker om frimärken.
med mycket från Sverige. Mest topografi med gratulationskort etc inemellan.
på drygt 2700 kr i form av årssatser, häften, lösa märken och en glest besatt Sverigesamling **/*. Mest 1970- och 1980-tal men även t.ex. lite äldre automathäften. I övrigt innehåller l[..]
i välfyllt visiralbum delvis med många dubbletter, nyanser, stämplar etc. Bra klassisk del från nr 1, bägge tidningsmärkena 1858, likaså 1861, bra urval Franz Joseph, Komplett F.Jose[..]