550 kr

550 kr

Denna uppsättning Hitler-övertryck trycktes privat den 7 december 1944 för att fira befrielsen av Saverne, en kommun i Alsace-regionen i Frankrike. De var inte officiellt auktoriserade.

550 kr

uppsatta på 3 visirblad varav några på klipp.

550 kr

550 kr

Totalt 86 serier (de flesta kortserier) samt 24 st block.

550 kr

dubbletter i pergamynkuvert. Massor att gå igenom.

550 kr

Spanien O/**/* äldre till 1930-talet. Gott om märken med hyggliga katalogvärden. Även telegrafmärken, lokala utgåvor och bältespännariana.

550 kr

pergamynkuvert att gå igenom.

550 kr

550 kr

Tyskland "GÖRLITZ 12.7.1887" sänt till Göteborg ankomststämplat 15/7.

500 kr

500 kr

dels romaner och kortare historier av Arthur Conan Doyle, dels nyare versioner av andra författare samt verk om författaren och hans karaktärer. 26 st på svenska och 74 st på engelska, [..]

500 kr

i A5 format (Tom Puss på svenska) + 4 andra böcker, alla på originalspråket Holländska. Även 6 seriealbum på svenska, nr 1-2, 4-6 (+ dubblett av nr 6)

500 kr

Nominal drygt 1.900 kr

500 kr

och Tyskland. Några lite bättre märken och en del ortstämplar har setts.

500 kr

Priskuranter och Kataloger 1920-30 talet från Åhlen & Holm, John Fröberg, Stråhlin & Persson, Oscar Ahrén etc, Väggalmanackor 1940-1960 talet med flera från bla ICA, bunt järnvä[..]

500 kr