daterad Stockholm 20 september 1856 och adresserad till Haparanda.
With the dates when they were issued. Compiled from the records at the General Post Office av H.C.Westley. inbunden med rött skyddsomslag, 1950, 170 sidor. Fräsch bok med slitet s[..]
A guide to Across-the-Lines Postal History av Steven C. Walske och Scott R. Trepel. Inbunden, 2008, 283 sidor. Fräscht exemplar.
under 300 år av Johannes Rudbeck. Inbunden, 1933, 437 sidor. Tryckt i 800 exemplar. Slitet och solblekt omslag med fräsch inlaga.
(2015) 1 kort tand. Ett fräscht exemplar 2,3,2.
STH-Djurholm-Rydboholm. "Lärkan 2".
märke med en välplacerad Dansk ringstämpel "1" (Köpenhamn). Intyg Sjöman (1969) Praktexemplar.
Hela världen, överst skolåda Tyskland ** mest 1970-1990 talet fortfarande i abonnemangskuvert samt låda Sverige ** mest 1970-1990 talet, Nominal drygt 1.000 kr.
helsaksbrefkort "STOCKHOLM 3, 28.7.1886" märkt "Retour" med eftersändning till Varberg, ank. stpl 29/7.
med vänster arkmarginal.
och drygt 120 försändelser uppsatta i 2 visiralbum. Vapentyp-1940 talet med enstaka modernare märken.
blad med 3 märken och 1 brevomslag av denna nyans.
i Stockholm, på karterat brev från Hybo 30 Maj 1729.
Privata övertryck, Königsberg enligt skrift på sidan.
Privata övertryck. Michel I-XVIII (18st) KV för ** €350 OBS Dessa är * mlh.
Privata övertryck ej registrerade i Michel.
bla en hel del vackra stämplar på modernt Sverige.
kvalitet i blandade färger, oftast fyllda med vackra stämplade motivmärken från exotiska länder.
11 st cigarraskar. Mest äldre frimärken, orörda sedan länge.