425 kr

Finland avstämplat "STOCKHOLM 20.12.1861" samt "FRANCO GRÄNSEN" inom ram.

425 kr

425 kr

425 kr

av Jensen, Kaaber & Jessen. Inbunden med skyddsomslag, 1990, ca 300 sidor. Handbok med information om alla Danska postorter. fräscht exemplar med liten reva i skyddsomslaget.

425 kr

av Galen D. Harrison. Inbunden, 1997, 307 sidor. Union and Confederate covers from 83 Union and 58 Confederate Prisons, compiled from a census of over 2,700 covers, earliest and latest[..]

400 kr

"Gott exemplar med en vikt samt en lätt vikt hörntand". Postal 1500 kr.

400 kr

Märket med ålderspåverkad (gulnad) marginal. Intyg HOW (2011) 3,3,5. Mycket gott exemplar. Facit 5.500 kr

400 kr

STH-Strängnäs-Björksund. "Hugo Tamm"

400 kr

bland de bättre: Porträttgravyrer av Martin Mörck, Den gula treskillingen (2 olika upplagor), Den gula Ankungen samt flera Tullberg. Kataloger: SG Aircraft on stamps + Railways on st[..]

400 kr

Omfattande FDC samling England 1960-2005 troligen nästan komplett. även några från nordiska länder (ej Sverige. En låda full med frimärken i kuvert olika länder bl.a Sverige (minst en 1[..]

400 kr

Kalle Anka-pocketar (ingen av de tidiga) i lässkick. I frimärksväg finns bl a en samling Nepal och en samling Indien, båda på lösblad, samt en låda med framför allt Storbritannien och K[..]

400 kr

Bl a ingår 850 g modernt Japan, en hel del tyskt klipp från 2000-talet och ett kilo Sverige.

400 kr

2 olika folkdräkter, Anka, Stork och Uggla. Vissa med veck andra med fuktskador, blandad kvalitet. Eftersökta.

400 kr

10 st 64-sidiga med vita blad samt dito 3 st 16-sidiga.

400 kr

på ** fyrsidigt fyrblock av Gustaf II Adolf (F.152C).

400 kr

märken (F.152A). Dragspel diagonalt över märket samt Plåtsår "komma i övre högra hörnet".