STH-Ljusterö-Östra Langö. "Östanå 1/2".
2 olika folkdräkter, Anka, Stork och Uggla. Vissa med veck andra med fuktskador, blandad kvalitet. Eftersökta.
Besatta till nästan tomma album, mest Europeiska länder, en liten samling hundar på blad och en låda full med Safe små instickskort. (F)
med kassett. Flera silvermynt/Medaljer, Euromynt etc.
Praktstämplat "STOCKHOLM 24.10.1868". Praktexemplar.
med välplacerad stämpel "HALMSTAD 14.7.1858", bruten hörntand.
brevkuvert avstämplat "STOCKHOLM 28.6.1870".
samt 1 st 10 öre boktryck utan ph.
från Finland "HELSINGFORS 28.6.1882" till "ARVIDSJAUR 5.7.1882". Ett märke av den finska frankeringen har fallit bort.
(F.13), båda utan gummering.
STH-Kalmarsund-Ekolsund. "Ekolsund".