375 kr

med mycket från Sverige.

375 kr

mest enklare stämplat Sverige, flera album med **/*(*) häften samt skolåda med delvis fuktskadade märken, med en hel del **, helt oräknad nominal.

375 kr

med porträttbilden förskjuten uppåt.

375 kr

avstämplat "HJORTQVARN 18.8.1871" och sidostämplat "TJELLMO 18.8.1871".

375 kr

frankerat med 3 öre Liggande Lejon samt 24 öre Vapentyp. Arkivveck.

375 kr

av Apolinary Smolarek föreställande Blomstermåla Värdshus i Särö, färgprov, komplett ark med fyra märken samt försändelse med lördagsutdelning signerad av konstnären. Alla 4 objekt inra[..]

375 kr

Märket sitter på ett vykort.

375 kr

av Peer Lorentzen. Privat inbunden färgkopia av utställningsexponat på 8 ramar som erhålligt en Guldmedalj på Nordia 2002. Avskavning på nedre ryggslutet.

375 kr

375 kr

375 kr

av Kungliga Generalpoststyrelsen, utgiven i samband med Världspostkongressen i Stockholm 1924, 348 sidor. Privat halvfranskt inbunden med ribbad läderrygg och guldskrift. Vacker med s[..]

375 kr

av Paul de Smeth och Marquis de Fayolle. Inbunden, 1935, 374 sidor. handbok om de tidiga utgåvorna från Mexico: Posthistoria, stämplar, frimärksutgåvor, förfalskningar. Text på Fransk[..]