med dubbletter i mängder av pergamynkuvert.
En liten öppning i botten av påsen, kan möjligen ha provsmakats en liten bit i ett svagt ögonblick.
LYX stämplad "EKSJÖ 3.3.1871" med mindre del av andrastämpel.
exemplar i Mörkt rödbrun nyans.
sidstämplat "MISTERHULT 4.1.1864".
i olika former och språk Svenska, Danska, Tyska och Engelska. Gammalt och nytt, bl.a specialböcker, kataloger, inbundna tidskrifter 1880-tal till 1890 m.m. Intressant och rolig låda fö[..]