900 kr

några häften samt lösa märken från abonnemang, mest 1980-1990-tal. Total nominal drygt 4600 DKK.

450 kr

"WINGÅKER 27.8.1866" på litet klipp.

150 kr

Praktstämplad "WEXIÖ 22.7.1861".

400 kr

avstämplat "TRELLEBORG x.3.18xx" till Borås med ankomststämpel "BORÅS 12.3.1862".

100 kr

"STOCKHOLM 15.4.1863" och "CALMAR 25.4.1865" med ktt.

275 kr

exemplar i Mörkt rödbrun nyans.

100 kr

1 äkta block samt ett falskt. (facit2487-2490)

150 kr

Ryssland. Adresserat till "Docent Dr. Helge Bäckström, Congrés Géologique" (Geolog och senare politiker) Avstämplat "STOCKHOLM HÖTORGET 28.9.1897" och ankomststämplat 21 IX 1897.