stämpel i översta tandraden)
hyrverk, 2 veck vertikalt över kortet.
baksidan av brev från England. Uppskuret på sidorna för utställningsmontering med en saknad bit av bakklaffen.
av prydligt sorgbrev frankerat med 10 öre Oscar II boktryck "URSVIKEN 14.7.1885" sänd till Uppsala. Lösenmärkena stämplade med BLÅ "UPSALA 17.7.1885".
av Walter Kruschel. Inbunden med skyddsomslag, 1987, 377 sidor + karta i ficka på slutet. Fräscht exemplar. (1,9 kg)
av Jensen, Kaaber & Jessen. Inbunden med skyddsomslag, 1990, ca 300 sidor. Handbok med information om alla Danska postorter. fräscht exemplar med liten reva i skyddsomslaget.
av Robert Hoffmann. Limmad rygg, 1948, 220 sidor. Numrerad upplaga 39/minst 221. Klassisk studie av förfalskningar från Uruguay. Ovanlig.