4 000 kr

stämpel i översta tandraden)

600 kr

hyrverk, 2 veck vertikalt över kortet.

400 kr

baksidan av brev från England. Uppskuret på sidorna för utställningsmontering med en saknad bit av bakklaffen.

300 kr

av prydligt sorgbrev frankerat med 10 öre Oscar II boktryck "URSVIKEN 14.7.1885" sänd till Uppsala. Lösenmärkena stämplade med BLÅ "UPSALA 17.7.1885".

2 400 kr

250 kr

av Walter Kruschel. Inbunden med skyddsomslag, 1987, 377 sidor + karta i ficka på slutet. Fräscht exemplar. (1,9 kg)

425 kr

av Jensen, Kaaber & Jessen. Inbunden med skyddsomslag, 1990, ca 300 sidor. Handbok med information om alla Danska postorter. fräscht exemplar med liten reva i skyddsomslaget.

300 kr

av Robert Hoffmann. Limmad rygg, 1948, 220 sidor. Numrerad upplaga 39/minst 221. Klassisk studie av förfalskningar från Uruguay. Ovanlig.

200 kr